Welkom op de Wiki van de Nederlandse Piratenpartij. Deze wiki is voortdurend in ontwikkeling en probeert een centrale functie binnen de partij te vervullen. Wil je een bijdrage leveren aan de ontwikkeling? Maak dan een account aan en ga aan de slag!

Voor een overzicht van de meest noodzakelijke taken zie de to do list.

Mocht je vragen, suggesties of interessante websites hebben dan kun je contact opnemen met Azonata (wiki@piratenpartij.nl). Alvast hartelijk bedankt.

Dit is een oude revisie van het document!


Pirate Minecraft

Deze pad gaat over Minecraft, en gerelateerde dingen. Minecraft is een sandbox spel, waar je met grondstoffen allerlei bouwsels kunt bouwen.

Over Minecraft

Minecraft is op het moment in alpha fase (nadert de beta). Het doel van het spel is uiteindelijk om bouwsels te bouwen. Op dit moment is er nog geen gevaar van monsters in multiplayer (singleplayer heeft dat wel), maar dit gevaar komt er wel binnenkort. Het heeft zeer retro graphics, gezien dat alles uit blokjes bestaat. Men kan deze blokjes minen, ermee craften en dingen bouwen. Hiervandaan komt de naam 'Minecraft'.

Het grootste voordeel van dit spel is, dat het zeer casual gespeeld kan worden. Je kan het voor 10 of 20 minuutjes even op pikken, wat bouwen, en vervolgens het weer voor een tijdje laten rusten.

Minecraft is daarnaast een zeer goed spel voor teambuilding. Projecten in minecraft maken (zoals de mensen van tweakers hebben gedaan) kan teams versterken, zonder veel kosten. Dit komt doordat mensen leren met elkaar samen te werken, en problemen voor elkaar op te lossen. Daarnaast kan dit vriendschappen doen ontstaan en/of versterken, die ook zeer belangrijk voor teamwork zijn. Ik kan er zelf over meepraten!

Ik zal nu gaan vertellen over het project dat ik met de PPNL (en mogelijk andere PP's) wil doen.

Het Minecraft Project

Het Minecraft Project zal een groot project omvatten, dat enkele weken in beslag zal nemen. Ten eerste zal er een grote stad gebouwd worden, waar goed samengewerkt moet worden om het doel te bereiken. Ten tweede zal er vrij uitgebreid kunnen worden. Ten derde zullen er verschillende filmpjes gemaakt worden, om de kaart te promoten. Ten vierde zal de hele kaart openbaar gemaakt worden (dus downloadbaar voor iedereen). Hierdoor kan iedereen er gebruik van maken. (past overigens goed binnen de PPNL idealen). Daarna kan een nieuw project gestart worden, of dit project voortgezet worden.

Dit zal in het begin allemaal op een hamachi netwerk gebeuren. Zodra ik een eigen server krijg, zal ik poortjes open gooien en zal de server permanent online zijn. Dit kan eventueel ook gedaan worden door iemand anders van de PPNL.

Het project zal officieel niet onder de PPNL vlag gehouden worden, maar het zal gehouden worden als een initiatief opgezet door een lid of door de leden.

De doelen:

  • Samen lol hebben
  • Vriendschappen opbouwen
  • Teambuilding
  • Mogelijkheden voor promotie en publiciteitsdoeleinden onderzoeken

Waar is Minecraft te krijgen?

Minecraft is op het moment te koop voor €10,-(vereist paypal account).

Als de masterserver of site offline is, dan kun je bij mij een alternatieve tijdelijke oplossing krijgen voor het probleem.

Hoe kom je bij het project?

Om bouwrechten te krijgen, moet je Robske een mailtje sturen. Die zal dan samen de regels en hoe alles werkt met je voornemen, en vervolgens krijg je bouwrechten. Er wordt op dit moment gewerkt aan een Piratenpartij DNS pointer.

Op dit moment is het alleen mogelijk met Minecraft 1.5.2. Als je toevallig een 1.6.* of hogere versie hebt, dan download vanaf het internet de 1.5.2 versie. Er wordt op dit moment gewerkt aan een 1.6.* server, maar daarvoor zijn we afhankelijk van derden (en die zeggen dat 1.6.* nog veel te onstabiel is).

Het vernielen van andermans bouwsels wordt zwaar bestraft!

Adres: robskemc.dyndns.org (vul dit in bij het serveradres op Minecraft).

Kom erin en doe mee!

Contact Informatie

De hoofdtekst wordt beheerd door Robske. Je kan hem bereiken via evilteddyxl@gmail.com (msn) of op IRC onder de naam Robske.

Promotiefilmpjes