Welkom op de Wiki van de Nederlandse Piratenpartij. Deze wiki is voortdurend in ontwikkeling en probeert een centrale functie binnen de partij te vervullen. Wil je een bijdrage leveren aan de ontwikkeling? Maak dan een account aan en ga aan de slag!
Voor een overzicht van de meest noodzakelijke taken zie de to do list.
Mocht je vragen, suggesties of interessante websites hebben dan kun je contact opnemen met Azonata (wiki@piratenpartij.nl). Alvast hartelijk bedankt.
Dit is een oude revisie van het document!
Kajuit
RAID schijven mounten na reboot
cryptsetup luksOpen /dev/disk/by-uuid/416cc122-54e2-4e98-a149-cb3e1fcc31dd terabyte-raid- Het commando staat ook in
/root/decrypt_hd_command.txt. - Passphrase staat in de password file in github.
Hierna moeten de vm's nog worden opgestart:
service libvirt-bin restart
Virtual machine aanmaken
Voer als root op kajuit uit: /root/maakvm.pl en zie verder de instructies m.b.t. parameters die je dan te zien krijgt. Dit is een script dat een virtual machine cloned en er een ipv4-adres aan toewijst. Binnen een seconde of 10-20 heb je een draaiende kale virtual machine met onze gebruikers er al op.
Vergeet niet op de nieuwe virtual machine even een apt-get upgrade te draaien en handmatig een ipv6-adres toe te kennen.
Er zit een bug in waardoor maakvm.pl soms fout loopt met een melding over een mislukte unmount of iets dergelijks, voer dan verwijdervm uit (zie hieronder) en doe maakvm.pl opnieuw. Deze foutmelding wordt in de toekomst onder handen genomen.
Virtual machine verwijderen
/root/verwijdervm.pl- Wees hier voorzichtig mee!
Spoor: • mailinglist • wachtwoorden • tinkywinky • zimbra • pirate-o-meter • owncloud • domeinen • anker • amsterdam-nl • kajuit